Skip to main content
Gamereactor Hardware
Hardware

Mange nye Iphone-spill

EA og andre med planer for mobile plattformer
Ole-Kristian Anfinsen 26 mars 2009

EA Mobile, en gren av Electronic Arts, forteller på den pågående Game Developers Conference om sine planer for spill til Iphone og Ipod Touch. Blant de nevnte er Tiger Woods PGA Tour, FIFA Soccer, Madden NFL, NBA Live, SSX, Need for Speed, The Sims 3, Spore Creatures, Mystery Mania, American Idol og sist, men ikke minst Command & Conquer. Alt dette har amerikanske PC World snappet opp, men ingen datoer er satt.

Også andre selskaper er på vei med tittler til Iphone/Ipod Touch plattformen. Mathemagics skal være et spill for å trene opp hjernen. GeoDefence er et retroutseende tower defence-spill. Ngmoco kommer med et spill kalt Topple 2, en oppfølger, som blant annet utnytter accellerometeret og går ut på å bygge tårn av blokker, med mulighet for å gjøre det online mot motstandere i virkelig tid. Terminator Salvation er ventet i Mai i år, utviklet av Gameloft og baserer seg på filmen Terminator Salvation.
iSperm, med det noe morsomme navnet er et arkadespill der du skal være en sædcelle og kjempe deg frem til egget.

Vi registrerer at det er mange titler på vei til Iphone/Ipod touch og ser en spennende fremtid for mobilen som spillplattform.

Full profil 190 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.