Skip to main content
Nyheter

Ingen XP-støtte i Black Ops II

Minimumskravene er klare
Morten Bækkelund 3 september 2012

Selv om størsteparten av Call of Duty-fansen foretrekker konsollversjonene selger PC-utgavene av Call of Duty-spillene flerfoldige millioner kopier hvert år.

Noen av disse PC-spillerne sitter sikkert på Windows XP-baserte maskiner, og dette blir de nødt til å gjøre noe med hvis de har lyst på det kommende Call of Duty: Black Ops 2. Treyarchs storpill har nemlig kun støtte for Windows Vista og Windows 7.

- Etter vi oppgraderte spillmotoren med Directx 11-funksjonalitet er ikke Windows XP støttet lenger. Spillet krever Windows Vista eller Windows 7, forklarer utviklerne på Black Ops 2-bloggen.

Samtidig ble spillets minimumskrav presentert, og disse var slett ikke av den kravstore sorten.

Minimumskrav:

• OS: Windows Vista SP2 eller Windows 7.

• CPU: Intel Core2 Duo E8200 2.,66 GHz / AMD Phenom X3 8750 2,4 GHz eller bedre.

• RAM 2GB for 32-bit OS / 4GB for 64-bit OS.

• GPU: Nvidia GeForce 8800GT 512 MB / ATI Radeon HD 3870 512 MB eller bedre.

Vi regner med at de anbefalte kravene ikke er klare, da de ikke blir nevnt i innlegget. Disse vil nok bli vesentlig høyere ettersom utviklerne lover avanserte PC-eksklusive effekter som enhanced lighting, shadows, antialiasing, bloom, depth of field og ambient occlusion i det ferdige spillet.

Full profil 10 558 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.