Skip to main content
Nyheter

Redfall og Starfield har blitt utsatt til 2023

Bethesdas to flaggskiptitler i år trenger mer tid i ovnen for å levere virkelig velpolerte spillopplevelser...

To av spillene som Microsoft hadde markert i kalenderen for 2022, hvorav ett er en av de mest etterlengtede titlene uansett format, har nå blitt rammet av en real forsinkelse. De som ønsket å drepe vampyrer i Redfall eller utforske universet i Starfield må vente lenger enn forventet, siden begge spillene har blitt utsatt til første halvdel av 2023.

Bethesda kunngjorde forsinkelsen via Twitter og skrev at "teamene på Arkane Austin (Redfall) og Bethesda Game Studios (Starfield) har utrolige ambisjoner for spillene sine, og vi ønsker å sikre at dere får de beste, mest polerte versjonene av dem."

https://twitter.com/bethesda/status/1524721132720566272

Arkanes co-op-tittel hadde ennå ikke fått noen lanseringsdato, men var bekreftet for 2022. Bethesdas romeventyr Starfield hadde derimot fått datoen spikret, den 11. november 2022. Heldigvis ser det ut til at begge spillene vil være til stede på Xbox & Bethesda Showcase i juni, ettersom de skriver i kunngjøringen: "Vi kan ikke vente med å dele vårt første dypdykk i gameplayet for både Redfall og Starfield snart."

Full profil 11 138 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.