Skip to main content
Nyheter

Yakuza 8 endelig annonsert

Men navnet Yakuza ser ut til å bli droppet og Ryu ga Gotoku Studio kunngjør at den nye tittelen i stedet blir Like a Dragon 8.
Silje Marie Ruud Slette 14 september 2022

Masayoshi Yokoyama er eksekutiv produsent ved Ryu ga Gotoku Studio og hadde i dag æren av å åpne et dedikert Sega-arrangement i Japan for å presentere studioets nye produkter. Publikum var selvfølgelig interessert i å finne ut lanseringsdatoen til Like a Dragon: Ishin, som ble presentert under Sonys livesending sent i går, men høydepunktet var utvilsomt kunngjøringen av neste kapittel i Yakuza-serien; Yakuza 8.

Overraskende nok kommer det imidlertid ikke til å hete Yakuza i det hele tatt, men har fått tittelen Like a Dragon 8, og Ryu ga Gotoku Studio tilbyr en kort teaser som bekrerfter at det ikke kommer før i 2024 - når den herlige hovedpersonen Ichiban Kasuga drar til Tokyo for å håndtere konfliktene etter hendelsene i Yakuza: Like a Dragon.

Se kunngjøringstraileren under.

Full profil 11 142 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.