Skip to main content
Esports

DRX er verdensmestere i League of Legends 2022

De holdt av T1 for å kreve turneringen.
Ben Lyons Senior Editor 7 november 2022

League of Legends konkurransesesong er nå over. Etter flere sesonger med spill, LAN-turneringer i løpet av året, og sist den fremste Worlds 2022-turneringen, er sesongen nå over, og det betyr at vi har en vinner å snakke om.

For 2022 har seierherren blitt avgjort som DRX, et lag som slo ut T1 i den store finalen i San Francisco i helgen, i en kamp som endte med at DRX vant 3-2.

Dette resultatet betyr også at alles øyne er rettet mot Riot Games igjen, mens fansen venter på å høre mer informasjon om 2023-sesongen, og hvor på planeten den neste Worlds-turneringen vil bli avholdt.

Senior Editor Ben was a Senior Editor at Gamereactor UK. When he wasn’t writing, editing or filming for Gamereactor, he could usually be found playing an FPS or getting lost in a sprawling RPG.
Full profil Gamereactor-skribent siden October 2020 · 14 277 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.