Skip to main content
Nyheter

Ringenes Herre vil ha 5 nye spill før våren 2024

Embracer Group peiser på etter å ha skaffet seg rettighetene til det elskede universet.
Alex Hopley Editor UK 17 februar 2023

Som en av de mest populære IP-ene i verden er det ingen overraskelse at Embracer Group har store planer for Ringenes Herre. Etter å ha kjøpt rettighetene til IP i fjor viser en fersk finansrapport at vi kan se frem til 5 nye titler basert på verkene til J.R.R. Tolkien i løpet av det neste året.

Innen april 2024 planlegger Embracer Group å ha 5 nye spill utgitt som det for tiden jobbes med i eksterne studioer. Foreløpig vet vi om to av disse spillene. Ett av dem er The Lord of the Rings: Gollum, et stealth/eventyrspill som har gått gjennom flere utsettelser, mens det andre er samarbeidsfokuserte The Lord of the Rings: Return to Moria for PC.

De tre andre titlene er ennå ikke annonsert, men det virker usannsynlig at de vil være store konsollutgivelser og er i stedet sannsynligvis mobilspill.

Er du spent på å se disse 5 nye spillene satt i The Lord of the Rings-universet?

Editor UK Alex Hopley covered the video game industry for Gamereactor, from new announcements and launches to the business behind them. He also wrote on tech, film and entertainment, and his coverage wasn't tied to any one region.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2023 · 8 908 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.