Skip to main content
Nyheter

ARC Raiders oppdaget å lagre spillernes Discord DM-er, og lapper det raskt ut

En genuin feil, men en som kan få deg til å tenke deg om to ganger før du kobler til kontoer i fremtiden.
Alex Hopley Editor UK 6 mars 2026

"Hvis gruppechatten lekker, er vi ferdige." Hva om DM-ene dine blir lekket, kompis? Vel, trusselen om det kan være lav, men den er aldri null, da bloggeren Timothy Meadows nylig avslørte ARC Raiders hadde lagret spillernes Discord DM-er via en ren tekstfil.

I blogginnlegget sitt forklarte Meadows at private samtaler mellom to brukere ble skrevet til en lokal spillloggfil. Som vi vil forklare, var dette helt klart en feil som ikke ble redegjort for av teamet i Embark Studios, og er ikke noe ondsinnet forsøk på å ta tak i dataene dine, men det viser hvordan det til tider kan oppstå sprekker, og alvorlige brudd på spillerens personvern kan finne sted selv ved en feiltakelse.

Heldigvis ble dette raskt identifisert av Embark, og en hurtigreparasjon har lappet problemet ut av eksistensen. Discord DM-ene som ble lagret av ARC Raiders ble tilsynelatende ikke sendt utenfor brukersystemene, så det er ingen bekymringer for at de blir oppbevart et sted i et datasenter. Likevel kan dette ha vært ganske skremmende for alle som ikke vil at spill skal lese inn i DM-ene sine bare fordi de koblet kontoene sine.

Editor UK Alex Hopley covered the video game industry for Gamereactor, from new announcements and launches to the business behind them. He also wrote on tech, film and entertainment, and his coverage wasn't tied to any one region.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2023 · 8 908 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.