Skip to main content
Nyheter

Assassin's Creed Codename Hexes spilldirektør forlater Ubisoft to måneder etter at kreativ direktør også gikk

Den kommende tittelen ser ikke ut til å kunne opprettholde veteranledelse.
Ben Lyons Senior Editor 27 april 2026

Hvis du spurte en Assassin's Creed-fan hva deres mest etterlengtede prosjekt i serien er, ville mange sannsynligvis nevne Assassin's Creed Codename Hexe, en tittel som ble kunngjort for flere år siden (samtidig med Codename Red, også kjent som Shadows) og som tar serien til Salem rundt den tiden da hekseprosessene foregikk i regionen. Det virker som om Ubisoft har noe unikt og spennende på gang med dette premisset, noe som gjør den turbulente utviklingen desto mer bekymringsfull.

Etter at prosjektet mistet sin kreative direktør for et par måneder siden, en rolle som ble fylt av Assassin's Creed-veteranen Jean Guesdon, har nå Codename Hexe også mistet sin spilldirektør. Benoit Richer har bestemt seg for å forlate Ubisoft og flytte over til indie-utviklingsområdet som en del av teamet på Servo Games, som det ble avslørt i et innlegg på LinkedIn.

Det er uklart hva Ubisoft har tenkt å gjøre for å fylle Richers rolle som spilldirektør på prosjektet, men det tegner ikke et godt bilde for produksjonen av Codename Hexe, som fortsetter å blø i nøkkel- og veterantalenter med lite å vise til publikum samtidig.

Senior Editor Ben was a Senior Editor at Gamereactor UK. When he wasn’t writing, editing or filming for Gamereactor, he could usually be found playing an FPS or getting lost in a sprawling RPG.
Full profil Gamereactor-skribent siden October 2020 · 14 277 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.