Turneringsarrangør BLAST har avslørt at veldig snart vil konkurransedyktig Counter-Strike 2 -handling være på vei tilbake til Portugal for et kommende arrangement. Som en del av BLAST Premier Open sesong 2-arrangementet som er planlagt 4.-6. September, blir vi fortalt at det europeiske landet vil være vertskap for større action igjen, etter tidligere å ha vært den valgte verten for arrangementer i 2018, 2022 og 2025. Forskjellen er at de tre tidligere turneringene alle fant sted i Lisboa, mens det kommende arrangementet vil skje i Porto.
Arrangementet skal vises på Super Bock Arena i landet, og vi blir fortalt at arrangementet vil samle 16 av de beste lagene fra hele verden og vil tjene en premiepott på 1,1 millioner dollar.
BLAST Premiers programdirektør, Anne Banschbach, forklarte om å returnere til Portugal: "Å bringe BLAST Premier tilbake til Portugal er et spesielt øyeblikk for oss. Portugal har konsekvent levert arrangementer med noen av de mest lidenskapelige Counter-Strike-fansen i verden, og å bringe arrangementene våre til Porto for første gang er nok et spennende skritt i et milepælår for BLAST Premier. Vi er stolte av å fortsette å utvide vår globale krets i nye byer, og vi gleder oss til å levere en uforglemmelig opplevelse inne i Super Bock Arena i september."
De bekreftede lagene vil bli avslørt på et senere tidspunkt, og det samme vil billettinformasjon for turneringen.