Skip to main content
Gamereactor Nyheter Fable III
Nyheter

Bruktsalg verre enn piratkopiering

Fable-utvikler er ikke nådige med
Morten Bækkelund 18 mai 2011

Ifølge Fable-utvikler Lionhead Studios er salg av brukte spill et større pengesluk enn piratkopieringer i det lange løp.

Uttalelsen stammer fra designeren Mike West som har jobbet med kampsystemet i Fable III. PC-versjonen kommer ut på fredag, og siden spillet allerede har gjort det så godt på Xbox 360, anser West PC-salget som en ren bonus:

- Vi kommer neppe til å gå i tap på det, selv om piratkopiering er blitt så utbredt som det er. Piratkopieringen er trolig mindre problematisk enn bruktsalget på Xbox. Salget av brukte spill koster oss mer i det lange løp enn piratkopieringen nå til dags, kommenterer West.

Sony annonserte for øvrig i januar at de skulle innføre lisensnøkler på fremtidige Playstation 3-spill.

Ordningen fungere på samme måte som for PSN-titler, og medfører at spillene bare vil kunne brukes på opptil 5 konsoller. En ordning som faller i smak hos utviklerne, men som er mindre populær blant oss spillere.

Full profil 10 560 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.