Skip to main content
Nyheter

Burnout: Paradise

Litt mindre brent gummi til visse
Bernt Erik Sandnes 6 februar 2008

Hverken Microsoft eller Sony har i denne generasjonen av konsoller gjort det særlig enkelt for spillutviklerne. Spesielt de mange forskjellige variasjoner man kan kjøpe konsollene i gir en del problemer når det pluteselig er kjøpere som eksempelvis står uten en harddisk.

Et slikt problem kommer Xbox 360-eiere av enten Core alle Arcade versjonene nå i hvis Burnout: Paradise og dets fantastiske online-muligheter var noe man hadde sett frem til å benytte seg av.

Criterion, utvikleren av serien har ikke hatt mulighet for å inkludere alle online komponenter av spillet for de som ikke har en harddisk i deres system og det er således ikke mulig å knive mot andre spillere online. I stedet må Core og Arcade kjøpere se seg begrenset til bruken av Road Rule-mulighetene og de onlineoppdaterte rankinglistene.

En uttalelse fra utvikleren forklarer hvordan de etter dialog med Microsoft så dette som den eneste muligheten uten å skjære bort elementer fra pakken.
Det skal bli spennende å se om det forblir et enestående tilfelle eller om det er en grense også andre utviklere i fremtiden vil støte på.

Full profil 15 090 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.