E-sportsorganisasjonen Copenhagen Flames finnes ikke lenger. Laget har begjært seg konkurs etter noen tøffe år der det har danset på kanten av økonomisk usikkerhet. Nå, etter fortsettelsen av den pågående finanskrisen, har teamet måttet si opp alle sine ansatte og legge ned driften.
Som bemerket i et blogginnlegg skrevet av Copenhagen Flames CEO, Steffen Thomsen: "I forrige uke, på fredag, begjærte jeg Copenhagen Flames konkurs og sa opp alt personell, da vi ikke har klart å finne finansiering for klubben vår fremover. De siste 6 månedene har vi jobbet utrettelig for å unngå dette utfallet, men dessverre har vi mislyktes. Og for det er jeg dypt lei meg. Til syvende og sist er det mitt ansvar, og jeg føler meg som absolutt dritt at det har kommet til dette."
Thomsen snakker i innlegget om hvordan teamet nærmet seg vekst metodisk og så ut til å unngå farene ved esportsvirksomheten ved å bli et selskap som genererte inntekter andre steder, men hvordan dette også mislyktes i praksis.
"Og så står vi her i dag etter å ha søkt om konkurs. Copenhagen Flames er ikke lenger. Det har vært en absolutt hjerteskjærende, frustrerende og dypt trist opplevelse å gi slipp på så mange fantastiske mennesker som har jobbet utrettelig for oss, som er ekstremt lidenskapelige for klubben og som ville gjøre alt for å få ting til å fungere. Dette har vært en av de verste opplevelsene i mitt og min medeier, Michals, liv. Våre ansatte, spillere, trenere og lederteam har vært en absolutt glede å jobbe med, og å gi slipp på en så spesiell gruppe talentfulle og fantastiske mennesker føles bare ekstremt skuffende og hjerteskjærende."
Thomsen uttalte også at organisasjonen har gjort det den kan for å hjelpe de som har mistet jobben på grunn av denne prosessen, og at selv om dette ikke har konkludert slik han håpet det ville, "er Flames-familien spesiell og noe jeg vil verdsette for alltid."