Vengeance K60 er et mekanisk tastatur der Corsair for optimal ytelse benytter Cherry MX Red-switcher. Disse skal eliminere den klikkende lyden av taster som trykkes, og være perfekt vektet for ultimat respons på tastetrykk. Dessuten synes Corsair å ha gått til ekstra lengder for å forsikre seg om absolutt ingen ghosting og inntil 20 samtidige tastetrykk kan rapporteres til PCen via USB (flere enn selv den mest velutviklede spiller har fingre).
Foto: Ole-Kristian Anfinsen
Tastaturet har 1000Hz polling rate som kan instilles trinnvis lavere om ønskelig, og medfølgende skrikende røde taster med ru overflate som man selv kan installere på de mest brukte tastene i FPS-spill, WASD og tastene for 1-6. Et verktøy for å skifte taster følger med, og dette sammen med de alternative tastene plasseres inne i håndleddsstøtten.

Corsair Vengeance K60 trenger to USB-tilkoblinger for å sikre nok strøm. Foto: Ole-Kristian Anfinsen
Håndleddsstøtten er spesielt for venstre hånd og ikke helt ulik profilen til spesialtastaturer som Razer Nostromo og Logitech G13. Den er mulig å koble av og på tastaturet. Det finnes også de standard medietastene på tastaturet, samt en tast for å låse Windows-tasten.

Foto: Ole-Kristain Anfinsen
Tastaturet er bygget i aluminium som gir stabilitet og et kvalitetssikkert ytre. Det gir også et interessant industrielt design der tastene står rett opp av en enkel base i aluminium, uten noe fancy og stort plastisk ytre.

Journalistene fikk prøve utstyret i aksjon under lanseringseventet. Undertegnede er ikke noen foregangsmann i Unreal Tournament og vil ikke avsløre hvordan det gikk i den interne turneringen. Foto: Ole-Kristian Anfinsen