Skip to main content
Gamereactor Nyheter Pokémon The Movie 2000
Nyheter

Den komplette Pokémon The Movie 2000 har blitt gjort tilgjengelig på YouTube

25 år etter at den kom ut, kan du nå se en av alle tiders Pokémon-anime-storheter uten å bruke en krone.
Ben Lyons Senior Editor 5 august 2025

Nylig bestemte The Pokémon Company seg for å gjøre en av sine eldste og mest elskede filmer tilgjengelig for alle helt gratis ved å publisere den på YouTube. Jepp, du kan se den berømte Pokémon: The First Movie på videoplattformen, og nå kan du følge opp dette ved også å se den utmerkede Pokémon The Movie 2000.

Oppfølgeren som kom ut for 25 år siden, er nå tilgjengelig i sin helhet på YouTube, og den forteller den tidløse historien om hvordan Ash og Pikachu slår seg sammen med havets vokter, den mytiske Lugia, for å hjelpe til med å gjenopprette orden i verden etter at en trener har brakt verden ut av balanse ved å fange de legendariske fuglene Articuno, Moltres og Zapdos.

Filmen kom også ut i en tid da animasjonsfilmer var mest kortvarige, så hvis du er på utkikk etter noe interessant å se på, kanskje for å underholde barna om sommeren, vil du være glad for å vite at den bare er 80 minutter lang.

Ta en titt nedenfor for et massivt innslag av nostalgi.

https://www.youtube.com/watch?v=98gfQkUq8KY

Senior Editor Ben was a Senior Editor at Gamereactor UK. When he wasn’t writing, editing or filming for Gamereactor, he could usually be found playing an FPS or getting lost in a sprawling RPG.
Full profil Gamereactor-skribent siden October 2020 · 14 284 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.