Skip to main content
Nyheter

Dota 2s Pudge har blitt spilt i over en milliard kamper

Ferskt kjøtt!
Alex Hopley Editor UK Oppdatert 8 mai 2024

Dota 2s Pudge er i det stille en av tidenes mest populære videospillfigurer. Han har kanskje ikke den samme kulturelle tilstedeværelsen som en Lara Croft eller Master Chief, men alle MOBA-spill har en Pudge, og millioner av Dota 2 -spillere kjenner og elsker den grådige, motbydelige karakteren likevel.

Han er den mest populære Dota 2 -karakteren med klar margin. Ifølge Dotabuff (via PCGamer) har Pudge blitt spilt i over en milliard kamper. Han har en plukkfrekvens på over 33%, noe som betyr at rundt 1 av 3 Dota-spillere har en Pudge i seg.

Den nest mest populære karakteren, Phantom Assassin, henger etter Pudge med rundt 300 millioner spill. Dette viser bare at spillere elsker en stor biffig gutt, og har gjort det siden Dota 1-dagene.

Editor UK Alex Hopley covered the video game industry for Gamereactor, from new announcements and launches to the business behind them. He also wrote on tech, film and entertainment, and his coverage wasn't tied to any one region.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2023 · 8 908 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.