Det er på tide at Free Fire-arrangementet starter under Esports World Cup i Paris, Frankrike, da gruppespillet i turneringen starter i ettermiddag (15. juli) og mange av de beste lagene fra hele verden deltar i jakten på plasser i både finalen og overlevelsesrunden. I denne første fasen av turneringen vil de 24 lagene i hovedsak forsøke å unngå å bli et av de fire lagene som blir slått ut i gruppespillet.
Gruppespillet pågår 15.–16. juli, etterfulgt av Survival-runden 17. juli og deretter finalen 18. juli, når en vinner kåres, trofeet deles ut, premiepotten på 1 million dollar fordeles, og vi får vite hvilket lag som sikrer seg en billett til World Series - Global Finals 2026, som er planlagt å finne sted i Bangkok, Thailand, i november.
Med mye spennende i vente kan du se hvordan de to gruppene er satt opp nedenfor. Merk at de to nederste lagene fra hver gruppe blir eliminert, de fire beste går videre til finalen, og de seks midterste går videre til «Survival Stage», der ytterligere fire finalebilletter står på spill.
Gruppe A:
- AG.AL
- Aurora Gaming
- Buriram United Esports
- Demons Pride
- DRS Gaming
- EVOS Divine
- GunDynasty
- LOUD
- ParadoX Gaming
- Team Apex Gaming
- Team Falcons
- Titan Esports Club
Gruppe B:
- Ah Ahli Esports
- Team Vitality
- Fluzo W7M
- Lyon
- MIBR.LOS
- MIA Corp
- RRQ Kazu
- S8UL Esports
- Team Secret
- Straw Hats Esports
- Total Gaming
- Twisted Minds