Selv om OpTic Gaming lenge har vært laget å slå i konkurransesammenheng på Halo falt laget på det nest siste hinderet i helgens Dallas Invitational.
Etter at OpTic ikke kom seg til finalen endte både FaZe Clan og Spacestation Gaming opp med å konkurrere og kjempe om turneringen og premien på 45 000 dollar.
Finalekampen i turneringen endte opp med å bli veldig underholdende, for selv om FaZe Clan tok det første kartet i serien kom Spacestation tilbake og vant de tre neste slik at de lå på mesterskapspoeng. FaZe Clan klarte imidlertid å ta seg sammen og vant de tre siste kartene og vant serien 4-3 totalt.
Når det gjelder hva som skjer videre i HCS kommer lagene tilbake og konkurrerer i sesongens andre splitt som vil lede til Fort Worth Major i september.