Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

Hideo Kojima er ikke interessert i å lage film

Perfeksjonisten mener han aldri ville klart å fullføre arbeidet.
Eirik Hyldbakk Furu Editor-in-Chief Norway 26 juni 2023

Forrige mandag fortalte Hideo Kojima at han ikke skal regissere Death Stranding-filmen. En uttalelse som overrasket mange siden flesteparten av spillene hans er veldig filmatiske. Nå vet vi en av grunnene til hvorfor han ikke tar regissørstolen.

I forbindelse med premieren for den nye dokumentarfilmen Hideo Kojima, Connecting Worlds, som GamesRadar var en del av, fortalte den verdenskjente spillskaperen at perfeksjonisten i han ville blitt sprø av å lage film siden han er perfeksjonist, så han ønsker ikke å gjøre det:

"For meg er filmer noe spesielt, og de er så spesielle at jeg ikke kan gjøre det. I spill, uansett hvor mye jeg gjør det perfekt, tar det ikke slutt. Filmer varer i to timer, og jeg må blande inn alt, så jeg tror aldri jeg blir ferdig hvis jeg begynner å lage en film. Jeg kommer til å holde på hele dagen."

Gir det mening?
.

Editor-in-Chief Norway Eirik Hyldbakk Furu wrote for Gamereactor from around 2015 to 2026, first as news editor and from 2022 as editor-in-chief of the Norwegian edition. He covered video games across news, previews and reviews for both the Norwegian and international sites.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2015 · 14 638 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.