Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

Japanske utgivere "trenger" Xbox, ifølge tidligere Sony-direktør

Tilsynelatende blir det vanskelig for dem å utvide virksomheten med bare PlayStation.
Alex Hopley Editor UK 13 desember 2023

Mena Sato Kato, tidligere visepresident i Sony, som siden har sluttet seg til Xbox som direktør for partnerskap i Japan, har understreket at japanske utgivere trenger det grønne teamet for å utvide virksomheten.

I en samtale med Bloomberg sa hun følgende: "Japanske utgivere vil definitivt trenge oss for å utvide virksomheten sin. Det ville være vanskelig å gjøre det bare med PlayStation."

Vi har sett en økt interesse fra Xbox for et japansk publikum. Konsollene i Xbox-serien har gjort det ganske bra i landet, og har til og med solgt bedre enn PS5 ved enkelte anledninger, men det er tydelig at Japan fortsatt først og fremst er et spillmarked dominert av Sony og Nintendo.

Tror du japanske utgivere trenger Xbox?

Editor UK Alex Hopley covered the video game industry for Gamereactor, from new announcements and launches to the business behind them. He also wrote on tech, film and entertainment, and his coverage wasn't tied to any one region.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2023 · 8 908 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.