Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

Microsoft starter nytt studio

Målet er å lage store Kinect-spill
Morten Bækkelund 3 mai 2011

Lite info om det nye spillet er blitt avslørt ennå, men skal vi dømme etter hjemmeside kan det se ut som en storby og skumle menn med maskingevær vil være sentralt.

Microsoft har lansert hjemmesiden til et flunkende nytt utviklerstudio.

Utviklerhuset blir en del av Microsoft Game Studios og har fått navnet MGS Vancouver. Det første prosjektet deres skal etter sigende være å produsere et storspill av høy kvalitet til Kinect.

Om seg selv har det nye studioet følgende å si:

- MGS Vancouver ønsker å bygge opp et verdensledende utviklingsteam i Vancouver, Canada. Studioet vil dedikere seg til å lage spill for kjernespillere. Vårt mål er å heve listen for eksisterende og nyskapende utviklingsmetoder, og vise verden hva som er mulig på Microsofts spillkonsoller.

Utfra denne beskrivelsen kan det se ut som studioet settes i sammenheng med den nye grafikkteknologien til Xbox 360 kalt Mega Meshes som ble vist frem under årets Game Developers Conference.

Full profil 10 560 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.