Pedro Pascal har tatt for seg Joels skjebne i The Last of Us: Part II som ser karakteren brutalt myrdet i åpningsakten.
Gitt hvor trofast den første serien av HBOs banebrytende show var, har fansen spekulert i at Pascals tid på showet snart kan ta slutt.
I en tale til Esquire sa Pascal: "Det ville ikke være fornuftig å følge det første spillet så trofast bare for å gå alvorlig bort fra banen. Så ja, det er mitt ærlige svar.
Seriens medforfatter, Craig Mazin, så ut til å antyde på samme måte, da han forklarte: "Dette burde være ganske åpenbart for alle nå, men jeg frykter ikke å drepe karakterer.
– Men det viktige å merke seg er at verken Neil eller jeg føler oss begrenset av kildematerialet.
Pascals medstjerne Bella Ramsey er imidlertid mer motvillig til å si farvel til Pascal.
Hun sa: "Hvis det finner sted i showet, vet jeg ikke at jeg er følelsesmessig klar for det."
Til slutt la Pascal til: "Kanskje jeg på det tidspunktet kommer meg bort fra gatene en stund. Kanskje det blir tid for en ferie.
Er du forberedt på å vinke farvel til Pascals tolkning av Joel?