Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

PlayStation-veteran Shuhei Yoshida sier Sony trenger remastere for å fortsette å lage enspiller-spill

Så hvis du vil se flere PS5-førstespillertitler, bør du kjøpe to eksemplarer av et spill.
Alex Hopley Editor UK 17 januar 2025

Sony har fått en del kritikk for sine nyutgivelser av nyere spill. Enten det er den fjerde nye versjonen av The Last of Us, eller en annen tung hitter som blir utgitt på PC, kan disse "nye" versjonene av allerede utgitte spill gi noen morsomme oppdateringer, men noen fans vil heller bare få helt nye spill.

Ifølge PlayStation-veteranen Shuhei Yoshida, som nettopp har avsluttet en 31 år lang karriere i selskapet, trenger Sony imidlertid at du kjøper disse remasterne mer enn du kanskje tror. "Enkeltspillerspill koster nå så mye," sa han til Kinda Funny Gamescast. "Så de trenger ekstra inntekter ved å gjøre remastere og porter til PC for å kunne gjøre det."

https://www.youtube.com/watch?v=jMsGB2PItes&t=5964s

Med prosjekter som koster så mye, er hver større utgivelse fra et selskap som Sony på en måte et sjansespill. Hvis den satsingen går i vasken, slik et bestemt live-service-prosjekt gjorde i fjor, vil et selskap som Sony begynne å se på tryggere satsinger, som for eksempel en remaster av et spill som allerede har en etablert fanbase.

Editor UK Alex Hopley covered the video game industry for Gamereactor, from new announcements and launches to the business behind them. He also wrote on tech, film and entertainment, and his coverage wasn't tied to any one region.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2023 · 8 908 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.