Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

PSG-Lyon Ligue 1-kampen forrige søndag ble stoppet på grunn av homofobiske tilrop

PSG vant 3-1 over Olympique Lyon, men kampen kunne ha blitt avblåst på grunn av homofobiske tilrop.
Javier Escribano Editor Spain 16 desember 2024

Paris Saint-Germain fant fotfestet igjen etter to uavgjorte kamper på rad, med 3-1-seier mot Olympique Lyonnais (femteplass i Ligue 1). Kampen skilte seg imidlertid ikke ut på grunn av målene til Demblé og Gonçalo Ramos, men fordi den ble stoppet i noen minutter.

I det 52. minutt bestemte dommer Benoît Bastien seg for å avbryte kampen til noen av PSG-supporterne sluttet å synge støtende slagord. De ropte "les lyonnais sont des salopes", som betyr "lyonnaisene er tøyter".

https://x.com/InfosFrancaises/status/1868414941130109168

Tre PSG-spillere, Achraf Hakimi, Gianluigi Donnarumma og Vitinha, gikk til tribunen der PSG "ultras" var for å be dem om å stoppe. Hadde ikke kampen blitt gjenopptatt med PSG-fansen å skylde på, kunne det ha endt med nederlag, noe klubben minnet om gjennom skiltene på stadion. Etter det begynte fansen å rope "frihet for ultras".

Men det var ikke den eneste hendelsen som skjedde i Ligue 1 forrige helg. Under kampen mellom Marseille og LOSC (Lille), som endte 1-1, ble det også hørt homofobiske tilrop. Kampen ble ikke stoppet av dommeren, men skjellsordene ble anmeldt senere.

Editor Spain Javier Escribano wrote for Gamereactor from 2024, covering sport alongside video games and world news. His work appeared on the Spanish and international editions.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2024 · 5 318 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.