Skip to main content
Gamereactor Esports Overwatch
Esports

Rapport: Overwatch League kan bli arrangert av en tredjepart i 2024

Det ser ut til at hvis OWL kommer tilbake, vil det ikke bli drevet av Blizzard.
Ben Lyons Senior Editor 7 september 2023

I det siste har vi sett flere ulike offisielle esport-ligaer som ønsker å bli drevet av tredjepartsarrangører og ikke av utgiverne av selve spillene. Nylig ble konkurransedyktige Rainbow Six: Siege drevet av BLAST, og hvis den siste rapporten fra GGRecon er noe å gå etter, kan Overwatch League bli den neste til å bli med i denne kampen.

Midt i turbulensen i inneværende sesong, der lagene blir bedt om å stemme over om League skal komme tilbake for 2024 og fremover eller om de i stedet skal ta en termineringsavgift på 6 millioner dollar, nevnes det nå at 2024-sesongen, hvis den blir gjennomført, vil bli drevet av en tredjepartsarrangør.

Det nevnes i rapporten at ESL FACEIT Group vil ta over driften i Nord-Amerika og Europa, og at WDG Esports vil være ansvarlig for Asia. Men siden ingenting av dette er bekreftet av Activision Blizzard, er det verdt å ta opplysningene med et visst forbehold.

Vil du at OWL skal være tilbake neste år og drives av en tredjepart?

Senior Editor Ben was a Senior Editor at Gamereactor UK. When he wasn’t writing, editing or filming for Gamereactor, he could usually be found playing an FPS or getting lost in a sprawling RPG.
Full profil Gamereactor-skribent siden October 2020 · 14 284 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.