Nostalgi er en fet ting! Å tenke tilbake på noe, og føle en strøm av glede over gamle dager. Der er få spill, som klarer å skape den følelsen - spill som Wolfenstein, Doom og Quake 1. Nye spill kan også skape følelsen av nostalgi , og et av de spillene er Sheep Dog n' Wolf fra Infogrames.
Gammeldags tegnefilm
Vi husker vel alle de gamle Looney-Toons tegnefilmene med ulven Wile E. Coyote, som febrilsk jager Bippe Stankelbein, eller forsiktig prøver å lure bort noen sauer fra sauehunden, i et umulig oppdrag mot sulten.
Vi husker den stakkars ulvens forsøk på å fange Bippe Stankelbein, men forgjeves. Gang på gang, ender Coyote opp med å slå hodet i en fjellvegg eller få en kampestein over seg.
Infogrames har utnyttet følelsen av nostalgi og utviklet et spill, som er bygget på disse tegnefilmene. Spillet er veldig simpelt, lett å komme i gang med og skikkelig lett å lære.
Historien
Når spillet starter for første gang, møter du en intro-sekvens. Sekvensen viser Wile E. Coyotes forsøk på å fange Bippe Stankelbein, da det plutselig dukker opp en skikkelig fancy tv-produser, i skikkelse av gode gamle Daffy Duck. Daffy oppdager raskt mulighetene i Wile E. Coyotes jakt, og tar ham derfor med til et enormt filmstudio, fylt med spotlights og skrikende lilla farger. Et TV-Show bygges opp rundt ulvens jakt etter mat, og det er her du kommer inn i bildet.
Gameplay?
Spillet er et tradisjonellt 3D-plattformspill, litt i stil med Rayman 2: The Great Escape eller Donald Duck: Quack Attack. Du styrer, som i så mange andre spill, med piltastene eller med en gamepad. Sistnevnte er nok best, da spillet krever litt fingerferdighet en gang i mellom.
Spillet går ganske enkelt ut på å fange så mange sauer som mulig. Og det er ikke alltid en lett oppgave. Sauehunden er hele tiden på vakt, og du er nødt til å bruke list og gjemme deg bak steiner eller i busker, hvis ikke du vil ende opp som hundemat.
Spillet utfordrer evnen din for å tenke logisk. I hver bane blir du nemlig utfordret med vanskelige puzzles, som skal løses for å klare det gjeldende oppdraget. Det gjør livet surt for den stakkars ulven. Men alle midler står til rådighet for den lille ulven - alt fra salat til gummistrikker kan brukes i kampen. Alt sammen er selvfølgelig fra ACME.
Gameplayet er morsomt, men blir dessverre fort kjedelig, da der ikke er noe særlig variasjon i spillet.
Flere karakterer
- Grafikk
- 7 / 10
- Lyd
- 8 / 10
- Spillbarhet
- 7 / 10
- Varighet
- 6 / 10