Skip to main content
Gamereactor Nyheter Starfield
Nyheter

Starfield har fått et enormt løft fra den nye oppdateringen

Spillerne strømmer tilbake til Bethesdas kosmiske RPG.
Jonas Mäki Editor Sweden 21 mai 2024

I forrige uke kom den etterlengtede megaoppdateringen av Starfield, som la til flere av de mest etterspurte funksjonene, som bedre kart og muligheten til å spille med 60 bilder per sekund på Xbox.

Og tilsynelatende var dette akkurat det som trengtes, for nå rapporterer TrueAchievements om et stort løft i antall spillere. Ved å måle et tverrsnitt av over to millioner aktive Xbox-kontoer fra hele verden (inkludert de som ikke har en konto på nettstedet), har de notert at antall spillere økte med 72% i løpet av forrige uke - noe som førte til at Starfield klatret ni plasser og igjen var blant topp-20.

Om dette bare er et midlertidig løft, noe som vil forbli stabilt eller til og med øke i fremtiden, gjenstår å se, men det som er klart er at samfunnet virker veldig fornøyd med oppdateringen. Hvis du ikke har spilt Starfield før eller har tenkt på å komme tilbake - nå er det en flott mulighet til å gjøre det.

Editor Sweden Jonas Mäki has written for Gamereactor since 2002, becoming an editor in 2007. He covers the video game industry across news, releases and the business side, with a particular interest in sales figures and where the industry is heading.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2007 · 5 357 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.