Skip to main content
Nyheter

Starfield øker Xbox-salget på Amazon med over 1000 %

Og det nådde 245 183 samtidige spillere på Steam til tross for at det ikke er offisielt utgitt ennå.
Jonas Mäki Editor Sweden 4 september 2023

Selv om det er mye snakk om Starfield akkurat nå, og mange tilsynelatende allerede har utforsket Bethesdas nye galakse, er det teknisk sett ikke offisielt lansert ennå. Det skjer 6. september, og det er bare noen få utvalgte og de med spesialutgaver som har fått et forsprang.

Men når det er sagt, ser det ut til at Starfield allerede har gitt Xbox Series S/X en fin salgsboost. Som bemerket av PeterOvo5 på X, har salget av Xbox Series X økte med spektakulære 1056 % på Amazon. For å være rettferdig betyr den enorme prosentandelen at det sannsynligvis var fra ganske lave nivåer, men det kan ikke benektes at spillet har gitt et løft i interessen for Xbox.

SteamDB avslører også et totalt antall samtidige spillere på 245 183, og det er nesten sjokkerende bra, ettersom Game Pass ikke er inkludert i Steam-tallene og kun består av folk som spiller de dyrere deluxe-utgavene. Vi antar at dette tallet vil øke ytterligere når standardutgaven slippes offisielt på onsdag.

Hvis du vil vite mer om spillet, kan du lese anmeldelsen vår her.

https://twitter.com/PeterOvo5/status/1695082516665733260

Takk til GamingBolt.

Editor Sweden Jonas Mäki has written for Gamereactor since 2002, becoming an editor in 2007. He covers the video game industry across news, releases and the business side, with a particular interest in sales figures and where the industry is heading.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2007 · 5 356 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.