Å teste minnebrikker er kanskje ikke noe kunst for noen av oss. Det som er viktigst er å sjekke om brikken er kjapp og om lagrer det du ønsker og jeg har til dags dato ikke testet ut noen minnebrikker som ikke har gjort jobben sin.
Lexar var for meg en ukjent produsent inntil jeg var på en internasjonal gaming side. Der så jeg en reklame for nettopp Lexar og deres minnebrikker. Det første som slo meg da, hvorfor har ikke vi nordboere hørt om dette merket og hvorfor i huleste har jeg ikke sett noen andre reklamere for kvalitet merket Lexar.
Jeg søkte litt på diverse prisguider og fant en haug med nettbutikker som solgte dette ukjente merket. En SD-brikke kan du sette inn i nær sagt hvor det måtte passe. Du kan bruke slike brikker i spillkonsoller, digital kameraer, MP3-spillere, GPS-er og en haug med andre minnekrevende produkter.
Jeg for min del hadde en åpen minnebrikke plass i MP3-spilleren min og tenkte at der ville den kanskje fungere godt. Som tenkt så gjort. Vel inne i min Creative Zen-spiller, var det bare å teste ut om jeg kunne lagre noe på den. Hvor fort ville trailerne spilles av og ville det bli lagg i musikkavspillingen. Nei, nei og atter nei. Minnebrikken fungerte perfekt og som jeg sa tidligere, jeg har aldri testet ut minnebrikker som ikke har gjort jobben sin.
Lexar har igjen i mine øyne et godt produkt som fungerer godt til sitt bruk om det er i en PS3, Wii, MP3-spiller eller hva det måtte være. Den lagrer det du vil, den er kjapp til å hente ut det du har lagret og den gjør nettopp det den skal gjøre så hva mer enn det kan vi ønske oss. Jo, forresten - det er verdt å nevne at du har fem års garanti og det er ikke alle minnebrikkeprodusentene som har.
Vil du vite mer om Lexar sine produkter, ja så klikk deg inn på produsentens egen offisielle nettside
Vil du kjøpe minnebrikker fra Lexar, så klikk deg inn HER og finn den billigste!