Skip to main content
Gamereactor Hardware Odys MP3-spiller
Hardware

Test: Odys MP3 spiller

Odys gir oss valuta for pengene!
Børge Fjeld 20 mai 2007

Det finnes utfattelig mange MP3-spillere og for et par dager siden så vi nærmere på Odys Sound Center og i dag skal vi se på en mye mindre MP3-spiller og en versjon som absolutt ligner på Creative Muvo. På lik linje med min Creative Muvo, har denne også 1GB minne og kan lagre opp til 250 MP3-låter.

Hva er så ellers forskjellen mellom disse to? Lydkvaliteten er samme og da med prøving med forskjellige headset samt at spilletiden var 15 minutter dårligere på Odys MP3 spiller.

Utseendemessig er spilleren fra Odys bedre og displayet viser mer info samt at formen er veldig behagelig med et slags gummibelegg rundt spilleren. Dette belegget gjør at grepet rundt spilleren føles godt ut. I tillegg kan du på denne spilleren stille inn en equalizer og her finner du innstillingene jazz, classic, rock, pop, bass og normal og faktisk kan du høre forskjellene og det gir deg flere muligheter med tanke på hva du hører på. Kanskje vil du høre på radio i stedet for musikk og det kan du selvsagt på spilleren fra Odys. Er du på en forelesning og befinner deg nærme personen som foreleser, så kan du ta opp dette enkelt å greit og avspille seansen ved en senere anledning.

Alt i alt er denne spilleren enkel å bruke og med 1GB får du lagret mange sanger. Det er en ting jeg savnet og det var en klips på spilleren som gjør at du kan feste den der du måtte ønske f.eks. under trening hvis du ikke har noen lommer å smette spilleren i. Du får også denne spilleren i rød noe som madammen synes var snedig og valgte denne i stedet for den sølvgråe versjonen. Prisen er på kun 349,- og med i pakken følger selvfølgelig spilleren, øreplugger, USB-kabel, manual og et AAA-batteri. Her får du uten tvil mye for pengene.

Ønsker du mer info om spilleren så klikker du deg inn her

Importør av produktet i Norge er Inline Technology.

Flere karakterer

Utseende
9 / 10
Pris
8 / 10
Kvalitet
8 / 10
Funksjonalitet
9 / 10
Full profil 1 235 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.