I løpet av helgen tok Honor of Kings World Cup slutt på Esports World Cup i Saudi-Arabia. Dette arrangementet, som satte 3 millioner dollar på linjen for 18 lag å kjempe om, ble avsluttet 26. juli da den store finalen skjedde og så AG.AL og TT Global mot hverandre.
Dette endte opp med å bli en ganske nær begivenhet, en kamp som gikk avstanden til AG.AL kom ut på toppen og overvant TT Global på en 4-3 måte. Det var også en kamp der AG.AL måtte bevise sin motstandskraft, da den etter å ha vunnet det første kartet fortsatte å tape tre kart på rad, noe som ga TT Global ytterligere tre sjanser til å vinne ett kart og sikre turneringen. AG.AL skjelvet ikke og fortsatte å vinne tre kart på trav, sikre arrangementet og bli kronet Honor of Kings verdensmestere.
For dette resultatet drar AG.AL hjem med hele 750 000 dollar på bankkontoen, pluss 1 000 Club Points, og det slående trofeet som du kan se nedenfor.