Det er den svenske siden Breakit som kan fortelle at Manchester United-spiller Zlatan Ibrahimovic (og nybakt ligacupvinner) er blant gruppen med investorer som har spyttet penger inn i esportselskapet Challenger Mode som ble etablert i 2014. Sjefen for selskapet, Robel Efrem, sier følgende om investeringene:
"Vi ser nå en ny bølge der esport får bredere oppmerksomhet i hele verden. Vi er veldig begeistret over de nye investorene som har valgt å hjelpe oss med å skape verktøy som vil hjelpe både spillere og varemerker til å lykkes i denne voksende bransjen."
Selskapet har mottatt omtrent 11 millioner kroner, og på spørsmål om hva det betyr at personer som Ibrahimovic investerer, gir Efrem følgende diplomatiske svar:
"Vi har mange gode investorer, men det er naturligvis morsomt."
Pengen skal brukes til å utvide antall konkurranser og turneringer som de kjører sammen med eksterne organisatorer og varemerker.
Hvor involvert tror du Zlatan var i avgjørelsen om å investere i Challenger Mode?