Skip to main content
Nyheter

Alone in the Dark-utvikleren rammes av oppsigelser

Pieces Interactive skiller tilsynelatende lag med flere ansatte, men det fulle omfanget av oppsigelsene er fortsatt uklart.
Ben Lyons Senior Editor 24 april 2024

Nok en utvikler ser ut til å stå overfor problemer med å si opp ansatte. Alone in the Dark-skaperen Pieces Interactive skillre lag med noen av sine ansatte, selv om det fulle omfanget av oppsigelsene fortsatt er uklart.

Permitteringene er rapportert av QA-analytiker Helena Hansen på X, der hun spesifikt sier: "IM GETTING LAID OFF. Jeg skal lage et bedre innlegg med lenker og alt det der når følelsene har lagt seg, men ugh. Hjertet mitt knuses for meg selv og kollegene mine akkurat nå".

https://twitter.com/HelenaEHHansen/status/1782781965885722950

Verken Pieces Interactive eller THQ Nordic har foreløpig kommentert oppsigelsene, noe som betyr at det er vanskelig å vite hvor mange utviklere som er berørt. Alt dette skjer kort tid etter at Alone in the Dark debuterte, et spill som slet med å imponere oss, som vi skriver i anmeldelsen vår som du finner her eller se nedenfor.

Senior Editor Ben was a Senior Editor at Gamereactor UK. When he wasn’t writing, editing or filming for Gamereactor, he could usually be found playing an FPS or getting lost in a sprawling RPG.
Full profil Gamereactor-skribent siden October 2020 · 14 277 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.