Skip to main content
Gamereactor Esports Counter-Strike 2
Esports

BLAST Bounty sommeren 2026: De åtte lagene i sluttspillet er nå bekreftet

Det fysiske LAN-arrangementet finner sted mellom 30. juli og 2. august, alt på Malta.
Ben Lyons Senior Editor 27 juli 2026

Selv om mye av snakket den siste tiden har dreid seg om Esports World Cup i Paris, finnes det også andre turneringer og arrangementer rundt om i verden, ikke minst BLAST Bounty Summer 2026.

Dette arrangementet har vært i gang siden forrige uke, da den lukkede kvalifiseringen fant sted og reduserte antallet lag fra 32 til åtte overlevende, som alle må reise til Malta for å konkurrere på LAN under et fysisk arrangement. Med dette i bakhodet har vi nå åtte lag å sette søkelyset på, selv om den eksakte sluttspilltabellen ennå ikke er fastsatt.

Totalt består de åtte sluttspilllagene av følgende:

  • Team Spirit
  • Mouz
  • The MongolZ
  • Astralis
  • 3DMax
  • Team Liquid
  • PaiN Gaming
  • FaZe Clan

Igjen, siden det er et Bounty-format i spill, er turneringsoppsettet ennå ikke fastsatt og vil bli fastsatt trinn for trinn, noe som betyr at semifinalekampene kanskje ikke gjenspeiler turneringsoppsettet under kvartfinalene. Når det gjelder når seedingen skal finne sted, vil det bli arrangert en Draft Show i løpet av de kommende dagene på BLAST Arena Studios på Malta, og hovedturneringen skal deretter avholdes mellom 30. juli og 2. august.

Senior Editor Ben was a Senior Editor at Gamereactor UK. When he wasn’t writing, editing or filming for Gamereactor, he could usually be found playing an FPS or getting lost in a sprawling RPG.
Full profil Gamereactor-skribent siden October 2020 · 14 284 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.