Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

Microsoft har anket blokkeringen av Activision Blizzard-oppkjøpet

Prosessen med å få avtalen til 68,7 milliarder dollar godkjent i Storbritannia begynner... igjen.
Ben Lyons Senior Editor 25 mai 2023

Etter at Microsofts oppkjøp av Activision Blizzard King for 68,7 milliarder dollar ble blokkert i Storbritannia av Competition and Markets Authority tok det ikke lang tid før Microsoft og Activision sa de mest sannsynlig ville anke, slik at de kunne jobbe med å få avtalen godkjent i landet. Nå har grunnarbeidet blitt lagt.

Fordi Bloomberg har nå rapportert at anken er inngitt av Microsoft, noe som betyr at prosessen for å få avtalen godkjent har startet igjen. Dermed får vi se om EUs godkjenning av avtalen og andre faktorer går ankeutvalget til å omgjøre blokkeringen om noen måneder.

Senior Editor Ben was a Senior Editor at Gamereactor UK. When he wasn’t writing, editing or filming for Gamereactor, he could usually be found playing an FPS or getting lost in a sprawling RPG.
Full profil Gamereactor-skribent siden October 2020 · 14 284 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.