Spider-Man forstår jeg. Men Shattered Dimensions?
Ok, dette er greia: En stentavle ved navn Tablet of Order knuses i fire biter, og følgelig blir det kaos med virkeligheten. I Spider-Man: Shattered Dimensions besøker vår kjære helt fire forskjellige dimensjoner som inneholder hans alter ego fra ulike epoker og tegnere. I ett og samme spill får vi med andre ord se den klassiske Amazing Spider-Man, den mørkere Spider-Man Noir og den fremtidsrettede Spider-Man 2099. Den fjerde dimensjonen er foreløpig hemmelig.
Så hva kan jeg gjøre i disse fire dimensjonene?
Som ventet blir det mye svinging etter spindelvev og slåssing med fiender. Det fokuseres veldig på boss-kamper, og hver dimensjon er preget av superskurkenes makt og nærvær. På listen over fiender finner vi klassiske slemminger som The Goblin, Hammerhead, Vulture, Hobgoblin og Kraven the Hunter.
Hva fikk dere se på E3?
Tre områder fra hver dimensjon ble vist frem. Den peneste demonstrasjonen var fra 2099-dimensjonen, et brett spekket med neonlys, blanke skyskrapere og svevebiler - alt med et fantatisk design. Spider-Man kjemper her mot den flygende bossen Hobgoblin 2099, og som vanlig angriper han ved å kaste bomber mot vår helt. Spider-Man kan så fange disse opp med spindelvev for så å slenge dem tilbake i fleisen på Hobgoblin. Tempoet var høyt, boss-kampen underholdende og sekvensen hvor Spider-Man tryner gjennom en bygning på grunn av et møtende hinder var genial.
Er dette noe å glede seg til?
Absolutt, og om du er tegneserie- og Spider-Man-fan er det selvfølgelig ekstra interessant. Vi skal selvsagt være litt sunt skeptiske med tanke på tidligere halvslappe Spider-Man-spill, men Activision ser ut til å holde løftene sine om å ta serien mer på alvor (tidligere har Activision gått ut og sagt at Spider-Man-serien har "sugd de siste fem årene"). Spillmekanikken, svingingen og kampene ga mersmak, og det splittede spilldesignet virker lovende for et variert spill.