Men det ser ut til at Nintendos hybrid er bestemt til å forbli nr. 3.
"Hei, velkommen tilbake til GRTV News, jeg er Alex, som alltid med ettermiddagens det siste og beste når det gjelder spill, teknologi, underholdning, hva du vil, uansett hva du elsker, har vi det alltid her for deg på GRTV News og Gamereactor nettverket som helhet."
"Hvis du liker det du ser og vil se mer, kan du også ta en titt på Gamereactor uansett hvor du får det fra for flere spillanmeldelser, forhåndsomtaler av spill, filmanmeldelser, serieanmeldelser, intervjuer, eksklusive intervjuer, verdensnyheter, sportsnyheter og selvfølgelig mye mer.
I dag snakker vi om Nintendos siste finansielle tall."
"Jeg vet, det er ikke nødvendigvis det mest spennende å snakke om forretninger og å snakke om økonomi, men disse tingene viser på en måte noen interessante tall.
Vi fikk se at 24 spill i fjor ble gjort til millionselgere av Switch, med Super Mario Party Jamboree var den største vinneren av 2024s Nintendo-utgivelser da det solgte 7 millioner kopier."
"Vi har også sett at Metroid Prime Beyond kanskje er satt til en utgivelse i slutten av august, som antydet av disse finansielle tallene, så de har noen spennende ting for forbrukeren i tillegg til at de i bunn og grunn bare er selskaper som skryter av hvor godt de gjør det.
Uansett, unnskyld meg, vi fikk også de siste maskinvaretallene som Nintendo Switch gjør på en måte avrunder det siste året, da vi innen vi leser en rapport for neste kvartal, kommer vi til å snakke om lanseringen av Nintendo Switch 2, som er mindre enn en måned unna nå, noe som er veldig spennende."
"Nintendo Switch har uansett klart å passere 152 millioner solgte enheter, noe som er en utrolig opptur for en konsoll som mange ikke trodde noen gang ville bli overgått på en måte, ettersom det har gått 8 år siden den opprinnelig ble lansert, men i løpet av de 8 årene har den solgt hele 152 millioner eksemplarer, men det betyr dessverre at den er nummer 3 bak Nintendo DS og PlayStation 2, ettersom Nintendo DS solgte 155 millioner enheter av maskinvaren og PlayStation 2 solgte rundt 160 millioner enheter."
"Nå er det svært usannsynlig at Nintendo Switch vil slå Nintendo DS, ettersom den vil må selge 3 millioner flere enheter før den vil være i stand til å overgå dette tallet, og det må selge ytterligere 8 millioner enheter før den overgår PlayStation 2 som den mest solgte konsollen gjennom tidene."
"Det er nesten overraskende på en måte at den ikke nådde dette salgstallet, med tanke på at det er mange flere mennesker på planeten, og gaming er en mye mer vanlig hobby nå for tiden, og Switch er så tilgjengelig som konsoll, men kanskje prisen som Nintendo DS har et prispunkt som Switch slår, og det faktum at den rett og slett ikke var like populær som PlayStation 2, jeg vet ikke hva som gjør PlayStation 2 så populær som det er, det er veldig rart å tenke på hvor generasjonsoverskridende det var."
"Men ja, kanskje vi vil se folk kjøpe Switch når Switch 2 lanseres, fordi de vil kunne spille noen av spillene, som Metroid Prime 4 Beyond, som jeg sa, vil være tilgjengelig på Nintendo Switch, Pokemon Legends ZA vil være tilgjengelig på Nintendo Switch, så det er fortsatt spill som kommer ut for Nintendo Switch som teoretisk sett kan få folk til å velge opp en av disse konsollene, men ellers virker det som Nintendo Switch er litt av ferdig."
"Det ville ikke overraske meg om vi får se det gå til 153 eller 154 millioner enheter, og det er akkurat innenfor den kysseavstanden til Nintendo DS, men jeg er ikke sikker på at den kommer til å overgå den.
La meg få vite hva du synes, la meg få vite om du er imponert over Nintendo Switchs salgstall, så ses vi snart for flere GRTV-nyheter, ha det bra."